Değiştirmek mi, Dönüştürmek mi ?

| 0 Yorum

Başlığı okur okumaz ne cevap verdiniz kendinize ? Ben bunu çok uzun zamandan beri düşünüyorum….

 

Hayatımda yaşın ve yaşamımın getirdiği şeylerden dolayı değiştirmek istediğim şeylerin listesi uzamaya başladı. Liste uzadıkça mutluluk tam tersi kısalıyormuş bunu yaşadıkça daha da iyi anlıyorum.

Çoğumuzun hayatında benzer örnekler var, iş yerimde çok mutsuzum ama para kazanmak için çalışmak zorundayım veya evimi sevmiyorum ama imkanlarımla elde edebileceğim ancak bu kadar ve benzerleri.

Hadi bugün senin için başlangıç olsun şuan kendi hayatın için yaşamaya başla hayat çok kısa git ve istifanı ver veya hemen ev ilanlarına bakmaya başla çünkü evren çok istersen sana onu verecektir la la la hayat çok güzel tarzındaki bir gazla alınacak tavsiyeler vermeyi isterdim. Bazen insan bu motivasyonları duymayı gerçekten istiyor ama maalesef bunun her konuda geçerli olacağını sanmıyorum. Çünkü bazı şeyleri hemen öyle değiştirmek hiç ama hiç kolay değil.

Çayı şekersiz içmek isteyebilirsin, saçlarını kesmek veya uzatmak isteyebilirsin, sigarayı bırakmak  isteyebilirsin.. İşte o zaman seçimini değiştirerek bunu uygulaman seni motive edecektir.

AMA….

Ama mutsuz giden ilişkini değiştirmek (birde evliysen), mutsuz olduğun işte çalışmak, mutsuz olduğun eve girmek, mutsuz olduğun kiloda yaşamak.. İşte bunlar için değişim değil dönüşüm gerekli olduğunu düşünüyorum. Hani bazı insanlar vardır ya yerin güzelliğine uyan değil, olan yeri güzelleştiren diye. Eğer hayata pamuk şeker gazları verilecekse bu bence en güzeli. Öyle bırak git rahatlayacaksın demekle olmuyor gerçek hayat, bırakma madem karşında bu hayat var sen güzelleştir hayatını. İlişkinde farklı noktalardan bakmaya çalış (tabi demek istediğim mutsuzluğu anlıyorsunuzdur yoksa zaten gerekli şeyleri yapardınız biliyorum) iş yerinde kendine farklı alternatifler bul (mesela benim iş yerimde ufak blog kaçamağı yapmam gibi) evine kendini mutlu edecek eşyalar al veya kendin yapmaya çalış.

Bırakmak, değiştirmek düşüncesi insanı kuş gibi hafifletiyor biliyorum, ama bunu her seferinde uygulamak seni daha çok yoracaktır. Bunun yerine elindekine sahip çık ve onu güzelleştir.

Hiç birimizin hayatı fotoğraf filtreleri gibi renkli değil. Sadece çoğumuz anılarımızı renkliye dönüştürüyoruz 😉

Ne diyoruz o zaman Hayat Zor Ama Bende Kolay Biri Sayılmam 🙂