Papillon Zeugma Belek

| 0 Yorum

çizgi

Aile işimizin gereği 20 senedir ülkemiz içerisindeki tatil köylerine yılda 2 kez gidiyorum. Bu zamana kadar neden hiç yazmadığımı bilmesem de bence artık yeterli fikir edindiğime inandığımdan yazmaya karar verdim.

Kültürel gezileri çok severim ama yoğun iş temposundan sonra birkaç gün sadece dinleneceğim, istediğimde eğlene de bileyim dediğim, hem sessiz ama hem sesli, hem sakin hem kalabalıkta olsun dediğimde en güzel tatil yeri bence bu tatil köyleri. Sizlerinde böyle düşünceleriniz varsa kesinlikle en güzeli böyle bir yer bence. Ama kesinlikle önerilere de açığım bunu da unutmayalım 🙂

Geçen hafta gittiğim yer ise Antalya-Belek’de bulunan Papillon Zeugma Tatil Köyüydü. Kendi sınıfından diğer yerlerle karşılaştırırsak oldukça küçüktü diyebilirim. Çevremden genelde yemekler konusunda şikayet alırım gittiği yerlerden, bu yüzden de yemek opsiyonunu çok önemsiyenler için şunu diyebilirim ki yemek lezzetleri ve çeşitleri oldukça iyiydi. Personelleri bu zamana kadar gittiğim yerlerin arasında ilk 3’e girecek sıcaklığa ve güleryüze sahiptiler. Oda temizliğine gelirsek eğer, ben otel odasında kalmadım. Bu otelin biraz daha arkasında duran müstakil bungalov diyede adlandırılan havuzlu odalarındaydım. Otel içerisi gayet güzel olduğundan dolayı odalarının da aynı temizlikte olacağını sanıyorum ama benim odamı sorarsanız çok temiz ve mükemmeldi. Odanın döşemesinden, tasarımına kadar kendinizi özel hissedebileceğiniz tarzda dizayn edilmişti. Eğer imkanınız olursa bu evlerden yerinizi ayırtmanızı tavsiye ederim.

Ben birazda kafa dinlemeye gittiğimden dolayı bu sefer deniz kenarına inmeyip havuz kenarında takıldığımdan ötürü plajı hakkında hiç bilgi edinemedim.

Bu otelin bence en büyük dezavantajı havuzlarıydı. kendi odamın ve aquapark’ın dışında genel 2 büyük havuzları bulunuyor. Geçen hafta orada hava sıcaklığı 36 civarındayken serinlemek için havuza giriyim dediğimde, serinlemek için dışarı  çıkmaya karar verdim. Gerçekten de öyle çünkü aşırı rahatsız edici bir sıcaklığı mevcut. Bunu da ayrıca ilgililere ilettik tabiki. Birde diğer tarafında bir havuz bulunmakta buranın suyu soğukluğu çok iyiydi fakat onunda dezavantajı otelin arka tarafında kaldığı için güneşlenme ihtimalinizin çok düşük olması. Sadece öğlen güneş tam tepedeyken imkanınız bulunuyor çünkü daha sonrasında otel binasının arkasında kalıyor.

Alakart restoranlarına gelirsek eğer benim görmüş olduğum 3 tane restoranı vardı. İtalyan restoranı olan Farfalle , Çin restoranı Haru ve Türk restoranı Meyhane. Benim deneyimleme imkanım olmadı çünkü çok kalabalıktık ve herkesin ortak zevki olsun diyerek beraber olmak adına otelin genel restoranını kullandık. Ben alakartlarında lezzetli olacağını düşünüyorum.

Barlara gelirsek eğer, çoğu yerlere göre alkollü ve alkolsüz çeşidi iyiydi. Barmenler çok fazla kokteyl yapmasını bilmiyorlardı hemen bana bir şey önerir misin sorusuna alkolsüz ise milkshake alkollüyse mojito hazırlıyorlardı 🙂 Benim favorilerim arasında olduğu için mojito tam bana göre bir yerdi anlayacağınız 🙂

Akşamları yaptıkları gösteriler ise ayrı ayrı izlemeye değerdi. Çünkü kendi animatörleri değil profesyonel dans ve show gruplarını çıkarıyorlardı. Bende size elimden geldiğince snapchatte paylaşmaya çalışmıştım ve gelen yorumlarda beğenilerin çok olduğunu da buradan sizlere paylaşayım.

Aslında başta yazmam gereken şeyleri ise şimdi paylaşayım çünkü direk otelin içine daldım 🙂 Bu otellerde ultra herşey dahil olarak giriş yapılıyor yarım pansiyon gibi konaklama seçenekleri mevcut değil. Antalya havaalanından ise ortalama 25-35 dakika arası bir yol sürüyor. Diğer yerlere nazaran çok ama çok kısa bir mesafe bu bence çünkü ben havaalanından 2 saat yol gittiğimi bilirim özel araçla. Bizim işimiz gereği aracımız otomatik ayarlandığı için otelin kendi transferi olup olmadığını bilmiyorum. Buradaki araç kiralamalar hakkında da bir fikrim yok. Ama kuzenim günübirlik yanıma uğramak istediğinde yine yarım saatlik mesafe için taksiler 45 euro ya götürürüm demişler. Buradaki taksicilerle pazarlık yapmanız gerekiyor. Pazarlık demişken otel içerisinde bulunan butikten birkaç alışveriş yaptım. Özellikle mağaza mağaza arayıp bulamadığım şapkayı burada bulunca hemen aldım. Bir terlik daha beğendim aslında önce 350 euro dedikten sonra bize kaç olur dediğimde 350 tl ye bıraktı ve klasik türk insanı olarak son kaç olur dediğimde 200 tl ye kadar indi 🙂 o kadar pazarlık sürecinde yorulduğum için almaktan vazgeçtim 🙂

Otel ile aklıma gelen düşünceler bunlar. Aklınıza takılan ve yardımcı olabileceğim bir konu olursa yorumlarınızı, önerilerinizi, sorularınızı bekliyorum. Umarım kafanızda bu otel ile ilgili az çok fikir edindirmişimdir. Şimdiden iyi tatiller 🙂